- Ciepłe podwaliny pod otwory okienne, garażowe i in. - warto inwestować w solidne rozwiązania budowlane
- Wykończenie łazienki - lista niezbędnych materiałów
- Styropian grafitowy czy XPS – jak wybrać materiały do termoizolacji?
- Przewodnik po Meblach Tapicerowanych: Styl, Komfort, Trwałość
- Techniki Negocjacyjne dla Wynajmujących: Jak Wynegocjować Korzystne Warunki?
Modułowe regały
Większość sklepów meblarskich, które oferuje wyposażenie domu, coraz częściej do swoich katalogów wprowadza modułowe regały. To bardzo praktyczne rozwiązanie, które sprawdzi się przede wszystkim w przypadku, gdy nie dysponujemy dużym mieszkaniem, a każdy wolny metr kwadratowy powierzchni mieszkania jest dla nas na wagę złota.
Modny dom – dowolność w aranżacji przestrzeni
Przede wszystkim systemy modułowe pozwalają nam urządzić wnętrze domu w pełni wedle naszych indywidualnych upodobań. Takie regały występują w bardzo wielu kombinacjach, dzięki czemu możemy skomponować najlepszy dla naszych potrzeb zestaw. Do wyboru mamy zarówno krótsze i dłuższe, pojedyncze półki, jak i całe gotowe regały. Niemal dowolnie możemy modyfikować ilość i wysokość półek w regale czy to, w którym miejscu umieścimy, a w którym nie drzwiczki. Nawet uchwyty można dowolnie wybierać z katalogu spośród dziesiątek różnych opcji.
Łatwość instalacji modułowych regałów
Cechą charakterystyczną większości systemów modułowych regałów jest ich łatwość instalacji. Nie będzie kłamstwem, że powinny poradzić sobie z ich złożeniem nawet dzieci, bowiem zasada ich konstrukcji niewiele różni się od składania drewnianych klocków. Zazwyczaj moduły wymagają albo wykorzystania odpowiednich drewnianych kołków łączących poszczególne elementy, albo wykorzystania kilku gwoździ, które ze względu na niezbyt twardy materiał, z jakiego wykonano moduły, nie są trudne do wbicia i nie wymagają użycia dużej ilości siły. Oczywiście w tym drugim przypadku re aranżacja systemów modułowych będzie trudna, a po gwoździach zostaną nieestetyczne dziury, stąd będziemy polecać raczej systemy regałów opierające się wyłącznie na metodzie łączenia drewnianymi, wciskanymi kołkami.
Materiały i własna aranżacja
Wnętrze domu będzie wyglądać atrakcyjniej, gdy spersonalizujemy regały modułowe. Większość z nich wykonana jest z różnego rodzaju sklejek, a zewnętrzne warstwy wykończenia nadają się np do malowania czy naklejania na nie kolejnych warstw dekoracyjnych. Dzięki temu gdy tylko znudzi nam się wyposażenie domu, z łatwością odświeżymy sypialnie czy salon malując regały farbą w spreju czy naklejając na nie dekoracyjne elementy. Możemy też rozmontować moduły i zmontować je na nowo w całkiem odmienny niż do tej pory sposób. Niskim albo prawie żadnym kosztem odmienimy w ten sposób wystrój naszych pomieszczeń i unikniemy czasochłonnego remontu i związanego z nim bałaganu i nie wydamy gromadzonych miesiącami oszczędności.